Sezonní kytice

Malá, kulatá, ze záhonu, střapatá, letní, z lásky, uhlazená, k výročí, veliká, narozeninová, barevná, z lesa, podzimní, jednodruhová, svatební, sušená, z louky, asymetrická, romantická, převislá, drobná, jarní, symbolická…?

Ano, i taková může být Vaše kytice.

Nikdy nevím, jak přesně bude vypadat a z čeho bude poskládaná. Všechno je otázkou souhry Vašeho přání, okolností a mé intuice. Originalita je to, co mě na mé práci baví! Rozhodující je ale vždy roční období – sezónnost je totiž základním principem mé tvorby.

Je pro mě důležité vědět, pro koho kytici tvořím – pro jaký typ člověka, jaké barvy má rád – a k jaké příležitosti je určena. Protože se také zajímám o léčivé byliny a jejich sílu, mohu zkombinovat rostliny tak, aby Vás podpořily na cestě k řešení aktuálního životního úkolu nebo vyzdvihly Vaši výjimečnost.

Rostliny pocházejí převážně z luk, lesů a zahrad západních Čech. Sbírám je na různých místech a pomalu si začínám pěstovat i vlastní květiny, ze kterých mám největší radost.

V průběhu roku si suším sezónní květiny, takže mohu na přání poskládat i tzv. trvalku – sušenou kytici, která Vám vydrží dlouhou dobu.